منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

روش های قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم یکی از دغدغه های دانش آموزان نهمی است،منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم هرسال از طریق آموزش و پرورش برگزار می گردد. این آزمون برای شناخت استعدادهای درخشان و ورود آنها به دبیرستان های سمپاد می باشد. هرسال دانش آموزان زیادی در این آزمون شرکت می کنند. رقابت در آزمون تیزهوشان بسیار زیاد است.تنها راه ورود دانش آموزان به مدارس تیزهوشان، شرکت در آزمون تیزهوشان است. برای موفقیت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ، علاوه بر برنامه ریزی درسی صحیح و تلاش دانش آموزان، آشنایی با منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز بسیار موثر است. اصلی ترین منبع  آزمون تیزهوشان 97، کتاب درسی است. بیش تر سوالات این آزمون تیزهوشان از محتوای کتاب درسی طرح می شود، اما برخی از سوالات، نمونه ی مشابهی در کتاب درسی ندارند. اینجاست که دانش آموزان برای تسلط بیش تر، نیاز به کتاب های کمک درسی پیدا می کنند. در آزمون تیزهوشان، حدود یک سوم سوالات هر ماده درسی از پایه هشتم و حدود دو سوم سوالات نیز از پایه نهم سال تحصیلی طراحی می شود. سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم، از کتاب های ریاضی، علوم تجربی، مطالعات اجتماعی ( تاریخ، جغرافیا، اجتماعی)، زبان و ادبیات فارسی و قرآن و معارف اسلامی (آموزش قرآن و پیام های آسمان) به شیوه ی چهارگزینه ای طرح می شود. در این مقاله، به بررسی منابع آزمون تیزهوشان،منابع تیزهوشان،مدارس تیزهوشان،نتایج تیزهوشانو.. نهم به دهم می پردازیم.

منابع ریاضی تیزهوشان

 

همانطور که در مقاله تحلیل آزمون تیزهوشان گفتیم، درس ریاضی اهمیت زیادی در آزمون تیزهوشان 97دارد. برای مطالعه درس ریاضی، کتاب درسی را پیشنهاد می کنیم اما در صورت اینکه بخواهید مطالعه ی بیش تر و گسترده تری انجام دهید و روی کتاب تسلط بیش تری داشته باشید، کتاب ریاضیات اندیشمند پایه نهم به دهم گزینه خوبی است. دلیل پیشنهاد این کتاب  پاسخ های تشریحی منحصر به فرد آن است.

 

 

منابع علوم تجربی تیزهوشان

 

بعد از ریاضی، درس علوم تجربی در آزمون تیزهوشان،  اهمیت زیادی در  بین باقی درس های آزمون تیزهوشان دارد. پیشنهاد ما برای تسلط بیش تر در درس علوم تجربی، کتاب خیلی سبز علوم تجربی است. این کتاب مطالب درسی را با زبانی خوب و ساده شرح داده است و پاسخ های تشریحی آن، دانش آموزان را در یادگیری بهتر یاری می کند.

 

 

منابع زبان و ادبیات فارسی تیزهوشان

 

اهمیت درس زبان و ادبیات فارسی را به هیچ عنوان دست کم نگیرید.کتاب کمک درسی تیزهوشان پیشنهاد ما برای درس زبان و ادبیات فارسی، کتاب های انتشارات مبتکران است. این کتاب با زبانی ساده و قابل فهم مباحث کتاب را  به خوبی شرح داده است.

 

منابع علوم اجتماعی تیزهوشان

 

 درس علوم اجتماعی جز درس های راحت آزمون تیزهوشان 97محسوب می شود. برای جواب دادن به سوالات علوم اجتماعی منابع ازمون تیزهوشان باید به طور دقیق خوانده شود. برای تسلط بیش تر درس علوم اجتماعی پایه هشتم، کتاب جامع تیزهوشان مبتکران، کتاب کاملی برای مطالعه ی این بخش از آزمون تیزهوشان است.

 

منابع قرآن و معارف اسلامی (آموزش قرآن و پیام های آسمان) تیزهوشان

 

در مطالعه ی این بخش، اولویت با کتاب درسی و منابع آزمون تیزهوشان است اما به منظور یادگیری بهتر این درس، کتاب میکرو طبقه بندی گاج  بهترین گزینه برای داوطلبان تیزهوشان است.


راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش: 

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش